Anglická knihovna je dostupná přes naši aplikaci GYPRI

Naše aplikace GYPRI je od října 2017 posílena o novou funkci – anglická knihovna (více o aplikaci GYPRI zde). Anglická knihovna je nově online a je přístupná přes školní aplikaci, kterou si může každý stáhnout do svého mobilního zařízení.

Není tajemstvím, že aplikaci GYPRI vytvořil žák sexty Denis Valášek, který do ní postupně přidává další nové funkce. Digitalizaci vnímáme jako příležitost ke zjednodušení, zrychlení a zejména zpříjemnění našeho života ve škole. Doufáme, že se vám, uživatelům, bude tato nová služba líbit.

o

Návod pro uživatele

V postranní nabídce se nachází nový odkaz „Anglická knihovna“ (viz obrázek). Tento odkaz vám zpřístupní databázi anglické knihovny, která se fyzicky nachází v kabinetě č. 55, kde ji spravuje učitelka školy Mgr. Magdalena Divišová. K přístupu k online databázi je zapotřebí být připojen k internetu, protože aplikace si musí stáhnout aktuální data o stavu vypůjčených a zarezervovaných knih.

Knihy si můžete přes aplikaci zarezervovat a během následujících tří dnů si knihu fyzicky z knihovny vypůjčit. Pokud si knihu do této doby nevyzvednete, systém vám rezervaci automaticky zruší.

2017_GYPRI_01

Na druhém obrázku již můžete vidět samotnou aplikaci. Knihy se vyhledávají velmi jednoduše. Postačí napsat první dvě počáteční písmena názvu hledané knihy. V našem případě (viz obrázek) hledáme knihu Kmotr – The Godfather. Proto postačí napsat „Go“ či „Th“ a aplikace vám automaticky nabídne všechny knihy, jejichž název začíná výše uvedenými písmeny. Uživatel má rovněž možnost vyhledávat pouze dostupné knihy, které nejsou zarezervované či zapůjčené – viz posuvník s názvem „Zobrazit pouze dostupné knihy“. Následně knihu můžete zarezervovat pomocí tlačítka, které se nachází v pravém dolním rohu obrazovky. Všimněte si, že vaše jméno je vyplněno automaticky.

2017_GYPRI_02

Svou objednávku potvrdíte tlačítkem OK. Knihu si můžete vyzvednout v naší anglické knihovně vždy v úterý a v pátek o velké přestávce a ve středu od 13:30 do 14:00 hodin. Kniha je pro vás zarezervovaná 4 dny, máte tak dostatek času si svou objednávku vyzvednout.

2017_GYPRI_06

V případě zájmu, připomínek či dotazů nás neváhejte kontaktovat na adrese:
petr.calon@gypri.cz
denis.valasek@gypri.cz