Codeweek na naší škole

Masarykovo gymnázium v Příboře se přidalo k celoevropskému projektu s názvem Codeweek. Tato akce si klade za cíl vzdělávat žáky v oblasti IT technologií a seznámit je s nejnovějšími trendy.

Na naší škole proběhly celkem tři workshopy. První workshop „Novinky ze světa Google a umělá inteligence“ byl zaměřen, jak už název napovídá, na Google produkty, co dokáží a jak je pohání umělá inteligence (AI). Druhý workshop byl o 3D tisku a vedl ho učitel z nedalekého gymnázia v Novém Jičíně, Ing. Michal Hlosta, odborník na 3D tisk. Součástí tohoto workshopu byla živá ukázka 3D tiskáren, úvod do 3D tisku, představení potřebného softwaru i 3D pero. Poslední workshop byl zaměřen na Google Assistanta, tedy na hlasového pomocníka. Účastníci si sami vyzkoušeli fungování tohoto programu a posoudili možnosti jeho využití v domácnostech. Lektorem kurzu byl náš žák septimy Denis Valášek, který se této problematice věnuje již několik let. Denis názorně předvedl rozšíření pro Google Assistanta na hlasovém ovládání BigClown LED pásku.

Celá akce byla iniciována společností Google ČR a v České republice jí připravila komunita učitelů s názvem GEG (Google Edu Group), která je součástí celosvětové komunity GUG (Google User Group).

Všech výše jmenovaných workshopů se zúčastnili nejen naši žáci, ale také žáci ze základních škol z Kopřivnice a Příbora.