Do práce znovu na kole … a mnohem víc

Obvyklá představa o tom, jak „funguje“ běžný učitel, vypadá asi takto: s konečným zazvoněním poslední hodiny svého denního rozvrhu se daný pedagog odebere na nějaké univerzální společenské místo, ideální je sborovna, tam se uloží do něčeho, co má podobu hybernační skříňky (milovníci Brama Stockera si představí Draculovu upírskou rakev, nadšenci sci-fi filmů zase průhledné kokony s hadicí „na dobíjení“ jako v Matrixu, každému, co je libo) a do ranního zvonění další den tam bez jakékoli činnosti a vůle „přežívá“ svůj prázdný čas, kdy nemůže nikoho ničemu učit, nemůže známkovat, zkoušet, zadávat testy, dostávat z žáků omluvenky či vyvíjet jakoukoli jinou pedagogickou činnost.

Velice neradi vás z této mylné představy vyvedeme – ano, hybernujeme, ale ne ve sborovně, ale až doma. A tam se z té školy nějak musíme dopravit. Někteří to máme dál, někteří blíž, ale stejně jako vloni se pár z nás rozhodlo využít akce „Do práce na kole“ a připojit se k tisícům nadšenců, kteří šetří přírodu a naopak nešetří sebe. Podmínka účasti je jednoduchá – musíte bydlet dál než kilometr a půl od místa, kde pracujete. A nesmíte tam po dobu měsíce května jezdit autem. Naopak vítáno je kolo (což je vzhledem k názvu celého podniku nepříliš překvapivé), vlastní nohy, koloběžka či cokoliv, co má kolečka a zároveň tomu schází motor.

Kdože nám to letos hájí žluté barvy? Už podruhé se účastní Jarmila Moravčíková, stejně tak Svatava Sumbalová, do třetice Lenka Ocásková a nově se přidala, s pěším pohonem, Iveta Ulčáková. Akce podobného typu nám přijdou smysluplné – snad se to tak jeví i okolí.

A pozor, dobrá zpráva na závěr – nejen kolem a chůzí živ je člověk. Na  září se šest nadšenců z pedagogických řad upsalo do štafetového týmu a zúčastní se akce s názvem Runfest. Poběžíme maraton, ano, čtete správně. Sice si ho podělíme šesti, ale i tak, tohle musíte vidět. Takže pokud máte v neděli 23.září 2018 náhodou volno a chcete nás přijít podpořit do Ostravy, budeme se na Vás těšit ve složení Jana Drlíková, Monika Šimíčková, Jarmila Moravčíková, Lenka Ocásková, Dalibor Dejmek a Petr Caloň. Jak už bylo řečeno – to musíte vidět!

2018_Kola