Geologie – krásný zážitek v Opavě

O Geologické olympiádě jsme se dozvěděly od paní učitelky Ivany Opršalové. Když se o ní poprvé zmínila, přihlásily jsme se z 1.A tři. My dvě a spolu s námi ještě Nikola Sokolová. Všem nám to připadalo jako dobrá zkušenost, a tak jsme si řekly „proč ne“? Celý test trval pouze 30 minut. Do okresního kola jsme s překvapením postoupily všechny tři. To ovšem neplatilo pro kolo krajské, do kterého jsme se z naší třídy probojovaly pouze my dvě.

Krajské kolo se konalo v pondělí 8. 4. 2019 ve Slezském zemském muzeu v Opavě. Doprovod nám dělala nejen paní učitelka Opršalová, ale také Dalibor Hipík ze 2.A, který postoupil spolu s námi. Na místo konání jsme dorazili vlakem. Byli jsme opravdu mile překvapeni, jak úžasně Opava vypadá.

Krajské kolo se skládalo ze dvou částí. Nejprve jsme psali vědomostní test, který prověřil naši znalost geologie z pohledu teorie. Druhá část, poznávačka jednotlivých druhů minerálů a hornin, byla náročnější. Museli jsme o to usilovněji přemýšlet a vzpomínat.

Byli jsme mile překvapeni, když na vyhlášení výsledků zaznělo jméno Dalibora Hipíka, který se umístil na 3. místě. Na 4. místě se umístila Tereza, Michaela se stala úspěšným řešitelem. Všichni účastníci dostali hezké dárky. Měli jsme také možnost prohlédnout si muzeum a krátce se projít samotným městem.

Doufáme, že i v příštích letech se najdou tací, kterým nebude chybět odvaha si Geologickou olympiádu vyzkoušet. Rozhodně doporučujeme, ta zkušenost je nezapomenutelná!

Tereza Davidová a Michaela Košťálová, 1.A

o

2019_Geologie