Jaký byl letošní den otevřených dveří na MGP?

Rozmanitý, pestrý, živý. Zaměstnanci a žáci Masarykova gymnázia zčásti vsadili na osvědčenou klasiku, zčásti připravili řadu nových a netradičních aktivit.

Jedno křídlo přízemí bylo tento rok věnováno historii. Hosté si mohli prohlédnout výstavu žákovských prací inspirovanou 100. výročím založení Československa. Žáci si vybrali klíčové momenty československých a českých dějin a velmi originálně je zpracovali formou malby na europalety. Zároveň byla v učebně k vidění originální výstroj vojáka z 1. světové války a uniforma italského legionáře, kterou našel na půdě náš žák. V další třídě byla přichystána expozice materiálů dokumentujících historii gymnázia. Z druhého přízemního křídla se po celé dva dny linuly rozmanité vůně, jež měly svůj původ v učebně chemie a chemické laboratoři a v učebně francouzského jazyka, ve které žáci připravovali originální francouzské palačinky.

Zájemci o studium se nejvíce pohybovali v blízkosti informačního centra v prvním patře. Zajímali se o učební plány, studijní literaturu, podmínky přijímacího řízení a možnosti přípravy na přijímací zkoušky. Naše škola nabízí přípravné kurzy pro žáky 9. tříd základních škol k přijímacím zkouškám na střední školu z matematiky a českého jazyka. Kurzy proběhnou od konce ledna do začátku dubna 2019 a jsou určeny všem zájemcům o studium na naší nebo jiné střední škole.

V učebně anglického jazyka se mohli návštěvníci občerstvit čajem, popovídat si s naším lektorem a vyzkoušet si anglickou verzi hry Scrabble, v učebně českého jazyka ocenit úspěchy školního časopisu Restart, v učebně fyziky být svědky zajímavých pokusů a v učebně biologie nahlédnout do mikroskopu a podstoupit měření tlaku či vitální kapacity plic.

Velmi zajímavá akce se letos uskutečnila v učebně zeměpisu. Žáci si připravili workshop na téma „Zero Waste aneb Život bez odpadů“. Poutavou formou prezentovali výsledky projektu, do něhož se zapojili, a dali návštěvníkům několik jednoduchých, ale účinných rad, jak omezit produkci odpadů. Ti si pak jako dárek mohli odnést ručně šitý látkový sáček na potraviny.

V horním patře byla představena chromebooková učebna a opravdu rušno bylo po oba dva dny v aule. Během pátečního odpoledne byl na programu koncert školního sboru s názvem „Sto let československé písně“. Školou se tak nesly melodie z různých období našich dějin. Chvilku jste si připadali jako v prvorepublikovém filmu s Oldřichem Novým, chvilku jako proletáři při budování socialismu, poté jste se přenesli v čase na diskotéku zlatých osmdesátých. V sobotu proběhl kytarový a pěvecký recitál dvou žáků druhého ročníku ve spolupráci s absolventem školy. V pátek i v sobotu vystoupil školní divadelní soubor Žluté S.A.K.O. s krátkou hrou „Fanynka“.

Pokud byste se k nám rádi podívali i vy, budete mít šanci hned zkraje příštího roku. Další den otevřených dveří proběhne ve středu 30. 1. 2019. Těšíme se na vaši návštěvu.

Mgr. Lucie Zahálková Bukovjanová