Konec listopadu a začátek prosince opět patřil piškvorkám

Ve středu 28. 11. 2018 proběhlo v Ostravě krajské kolo soutěže v piškvorkách pro žáky středních škol. Stejně jako vloni se žákům našeho gymnázia podařilo probojovat z oblastního kola do kola krajského. V pětičlenném týmu byli tři účastníci loňského celostátního brněnského grandfinále – Zdeněk Hanzlík (Ok), Václav Géryk (Ok) a Marek Štefaník (Sx). Ty doplnili Štěpánka Némethová (Ok) a David Urbánek (Sp). Bohužel se jim na loňský úspěch nepodařilo navázat, ale skončili na krásném třetím místě, k čemuž jim upřímně blahopřejeme.

V pátek 7. 12. 2018 se pro žáky nižšího gymnázia uskutečnil školní turnaj v piškvorkách. Do soutěže se přihlásilo šest družstev po pěti soutěžících. Hrálo se systémem každý s každým, tedy každý tým čekalo pět zápasů. Jak se tabulka postupně zaplňovala výsledky, bylo jasné, že si to o prvenství rozdají dva týmy (tercie a kvarta) v posledním pátém kole. V prvních čtyřech kolech totiž oba týmy vyhrály všechny své zápasy.

Vítězem se stal tým žáků tercie NAJAPAPATO ve složení Pavel Kerekeš, Tomáš Dořičák, Natálie Gapková, Jakub Küffer a Pavel Strakoš. Na druhém místě se umístil tým Borwysmus z kvarty ve složení Jakub Vlček, Oliver Hyvnar, Jiří Matýsek, Pavel Pazdziora a Filip Vychodil. A třetí místo vybojoval druhý tým kvarty IQ NULA ve složení Kristýna Sosíková, Michaela Kolářová, Petra Schindlerová, Magdaléna Havranová a Dana Huvarová.

Vítězný tým NAJAPAPATO postupuje do oblastního turnaje základních škol v piškvorkách, jehož organizátorem je naše škola. Jeho pátý ročník se bude konat začátkem února 2019.