Logická olympiáda – republikové finále

Letošní finále Logické olympiády organizované společností Mensa se konalo již tradičně v Míčovně Pražského hradu. Atmosféra těchto nezapomenutelných prostor je odměnou za účast v republikovém kole pro 60 nejlepších v každé ze tří kategorií. V kategorii C (žáci SŠ) si účast vybojoval Marek Štefaník ze sexty, který se 26. 11. 2018 celostátního finálového kola v Míčovně zúčastnil.

„Dobrá, prý to vyřešit jde, ale odkud začít? Asi nějak nasadit vylučovací metodu hned u přijetí předpokladů, omezí mi to množinu závěrů…“ Podobně si po prvním testu vyměňovali své dojmy finalisté republikového kola. Nejen logika, ale také pohotovost, rychlost úsudku, představivost a jakýsi šestý smysl směrovali finalisty k cíli. Úlohy byly náročné, atmosféra napjatá, ale čas běžel neuvěřitelně rychle a nikomu se nepodařilo vyřešit vše. Letošní vítěze i podmínky účasti v dalších ročnících soutěže najdete na stránkách Logické olympiády:

https://www.logickaolympiada.cz/

Jsme rádi, že se žákům naší školy opakovaně daří probojovat se až do finálového kola. Letos se to podařilo Marku Štefaníkovi, kterému gratulujeme k 49. místu v kategorii C. Těšíme se na příští rok a moc rádi si od našich žáků vyslechneme dojmy z Míčovny Pražského hradu, kam se opravdu není snadné podívat.