Naši žáci navštívili SingularityU Czech Summit 2019

Začátkem dubna jsme díky Googlu a Komerční bance navštívili konferenci SingularityU Czech Summit 2019 v Praze. Neomezená vstupenka na tuto akci stála lehce pod 40 tisíc korun. Naše gymnázium bylo jednou ze dvou středních škol v Česku, které dostaly možnost účastnit se konference zdarma.

Tento summit vždy přitáhne ty největší vizionáře z celého světa a letos podruhé se konal v samém srdci Evropy – v Praze. V sugestivní atmosféře paláce Žofín se sešlo více než 800 leaderů z celého světa, ze soukromého, veřejného i akademického sektoru. Summit je vždy jedinečnou příležitostí pro diskusi o budoucnosti, globálních trendech, exponenciálních technologiích a tématech, která změní svět.

Ale zpět k naší výpravě. Tak jako při každé další konferenci, která se odehrává mimo náš kraj, nás čekalo velmi brzké ranní vstávání. Začátek programu byl pro nás ve 13:00. Dostali jsme studentské lístky, které nám bohužel neumožňovaly přístup k celé konferenci, která již probíhala i předchozí den. K programu jsme se však připojili ve správný čas. Demonstraci budoucího “Iron Mana” nám předvedl Richard Browning nádherným přeletem nad Vltavou.

Určitě se podívejte na toto video: https://youtu.be/ipJHj2RtRKE.

Poté jsme se zúčastnili panelové diskuze řečníků z předchozího dne. Postupně se nám představili experti z oblasti robotiky, umělé inteligence, biotechnologie, školství a dalších zajímavých odvětví.

Velmi nás potěšilo, že na závěr nám byl umožněn vstup do hlavního sálu Žofínského paláce, kde se po celé dva dny odehrával hlavní program. Mohli jsme být svědky dvou velmi zajímavých přednášek. První s názvem “Everything is possible!” měl Johan Ernst Nilson, švédský cestovatel, který mimo jiné vyprávěl, jak podnikl cestu ze severního pólu na jižní. Po této velmi dobrodružné přednášce nastoupil Amin Toufani s prezentací “Becoming an Exponential Winner – The 5 Principles”. Přednášející se zamýšlel nad tím, jak rychle se mění svět kolem nás. Zároveň nám řekl, na co bychom se měli zaměřit, abychom nezůstali pozadu.

Celou konferenci jsme si užili a zhodnotili ji jako velmi přínosnou. Rozhodně nám bylo líto, že jsme nemohli být její součástí po celé dva dny.

Denis Valášek (Sp) a Anna Benišová (Ok)