Opět slavíme postup do krajského kola v pišqworkách

Ve čtvrtek 15. listopadu 2018 proběhlo oblastní kolo soutěže v pišqworkách v Novém Jičíně. Naši školu zde zastupovaly tři týmy. Dva z nich postoupily z 1. a 2. místa  školního kola, a to tým Ovesná tyčinka – Zdeněk Hanzlík, Václav Géryk, Štěpánka Némethová, Jakub Hanzelka a David Urbánek a tým Slepé veverky – Adam Očkovič, Ondřej Štěpán, Tomáš Orlík, Stanislav Vařeka a Vojtěch Žáček. Třetí tým IQ TYQE byl namíchán podle individuální úspěšnosti ve školním kole. Základ tvořily čtyři žákyně sexty Veronika Krčmáriková, Tereza Strakošová, Hana Bortlová a Lucie Šumberová a byly doplněny žákyní kvinty Annou Kučerovou.

V úvodu oblastního kola pořadatel soutěže připomenul pravidla a o půl deváté začaly boje o 1. místo aneb o postup do krajského kola. Turnaje se účastnilo 14 týmů ze středních i základních škol z okolí Nového Jičína. Proběhlo rozlosování do čtyř skupin. První dva týmy ze skupiny postoupily do play-off. Postoupit se podařilo všem třem našim týmům. Čtvrtfinálovým zápasem nakonec neprošel tým IQ TYQE. Jejich zápas skončil těsně v jejich neprospěch.

Další dva týmy do semifinále postoupily, ale v semifinále narazily na sebe. Došlo tedy na „bratrovražedný“ souboj. Z tohoto boje vyšel lépe tým Ovesná tyčinka, který porazil tým Slepé veverky. Ale Slepé veverky si spravily chuť v souboji o 3. místo, který vyhrály a umístily se v oblastním kole na 3. místě. Tým Ovesná tyčinka pokračoval ve výherní sérii, vyhrál finále a obsadil 1. místo oblastního turnaje. Stal se tedy jediným postupujícím týmem do krajského kola.

Je vhodné zmínit, že dva členové tohoto týmu byli již loni v krajském kole pišqworek a dokonce se jim podařilo probojovat až do celorepublikového Grandfinále v Brně. Doufejme, že navážou na loňské úspěchy a i letos se jim odaří postoupit z krajského kola. Přejeme jim hodně štěstí a výher!