Pišqworkářský turnaj podesáté

Podzimní období patří již desátým rokem na naší škole soutěži pětičlenných družstev v Pišqworkách. Účastní se ho žáci vyššího gymnázia, kteří nastupují do turnaje s cílem probojovat se do kola oblastního či krajského, a snaží se tak navázat na nejeden úspěch naší školy z předchozích let.

V pátek 19. 10. 2018 tedy 35 žáků (7 družstev) ve skupinách A a B odehrálo systémem každý s každým partie základního kola. Šest družstev bojovalo i ve čtvrtfinálovém klání, rozhodující pro určení soupeře pro čtvrtfinále bylo umístění ve skupině. Pouze jedno družstvo, a to vítěz skupiny A, se probojovalo rovnou do semifinále, protože jsme letos měli lichý počet družstev.

K již známému semifinalistovi, družstvu Slepé veverky (žáci 4.A, 4.B, 3.A, T), se po čtvrtfinále připojila družstva IQ TYQVE (Sx), Šrotovna veverek (Ok, Sx) a Holky (Kt, Kv). První semifinále vyhrály Slepé veverky nad Holkami 13:7, druhé semifinále vyhrálo družstvo Šrotovna veverek nad IQ TYQVE. Toto druhé semifinále skončilo remízou 10:10, o postupu do finále tedy rozhodoval rozstřel, který vyhrál hráč družstva Šrotovna veverek.

Další boje už byly boje o medaile. Finále skórem 15:5 vyhrálo družstvo Šrotovna veverek nad Slepými veverkami a potvrdilo se známé pravidlo, že zkušenost vyhrává. Obě družstva totiž byla převážné tvořena žáky čtvrtých ročníků gymnázia. Souboj o 3. místo byl vyrovnanější, zápas skončil opět remízou 10:10, znovu rozhodoval rozstřel. V rozstřelu vyhrál člen družstva IQ TYQVE, které si zaslouženě vybojovalo 3. místo.

První tři vítězná družstva budou naši školu 15. listopadu 2018 reprezentovat na oblastním turnaji v Novém Jičíně. Přejeme jim hodně úspěchů v dalších pišqworkářských soubojích!