Poznáváme nejen Beskydy

Ne jen učení v lavicích, ale také pohyb v přírodě je již nedílnou součástí školního roku na gymnáziu. A tak naši žáci poznávají vrcholy Beskyd, svého nejbližšího okolí. Tato nenáročná turistika jim umožní vidět svůj kraj z nadhledu a v neposlední řadě má velký význam pro neformální atmosféru a komunikaci. Vždyť kde jinde se mohou společně poznat žáci a učitelé bez myšlenek na další zkoušení či písemku.

Pro naše výlety si vybíráme známá a významná místa jako Lysou horu, Radhošť či Velký Javorník. Ale krása Beskyd vynikne přece jen hlavně na místech, která nejsou turisty tak navštěvována. Proto vyrážíme i na Smrk, Gruň či Bobek. Výlety jsou mezi žáky oblíbené a očekávané. Vše vrcholí na sportovním kurzu ve třetím ročníku, který je na turistice (vodní a vysokohorské) celý postaven. Již dva roky chodíme po Vysokých Tatrách a sjíždíme Dunajec. Ale o tom se dočtete více v samostatných článcích …

http://www.gypri.cz/turisticky-kurz-ve-vysokych-tatrach/

http://www.gypri.cz/turistak-gympl-poprve-ve-vysokych-tatrach-a-jake-to-bylo/

http://www.gypri.cz/vodacky-kurz-2016-jeden-den-na-dunajci/

A že jsou žáci dobře připraveni a nemají toho stále dost, tak společně vyrážejí o víkendech a během prázdnin, kde zdolávají mnohem náročnější výstupy na ferraty, skály a hory.