Prezentiáda 2019

Originalita a precizní provedení – to jsou dva atributy, které vedou k úspěchu. Nejinak tomu bylo i v krajském kole Prezentiády, která se konala 2. 4. 2019 na Střední průmyslové škole elektrotechniky a informatiky v Ostravě. Dvanáct nominovaných týmů se snažilo zaujmout odbornou porotu svým vystoupením na jedno z témat „Život není fér“  a „Ta dnešní mládež“.

Helena Mrózková (kvinta) a Jan Polešovský (sexta), tedy náš tým Lions, opravdu jako lvi bojovali. Záleželo na každém detailu, precizně připravená prezentace byla prvním krůčkem, dále se bylo třeba snažit o zdařilý řečnický výkon, dbát na řeč těla, soustředit se na kontakt s publikem, správně rozvrhnout a vyvážit role v týmu a hlavně  při tom všem dodržet časový limit.

Základní otázku – jak s předem známým tématem zaujmout, jak ho uchopit, měly již týmy vyřešenou. Všichni napjatě čekali, s čím přijdou soupeři. A také věřili, že podají výkon v maximální koncentraci, že se na nich nepodepíše tréma, která je součástí každé soutěže a každého vystoupení. Je dobré s ní umět pracovat, ale to se lehce říká a hůře dělá.

Náš lví pár zabojoval, originálním pojetím tématu „Život není fér“ a svým autentickým, neformálním projevem vybojoval 3. místo. Naši lvi si dokázali, že se jen tak nezaleknou, dovedou se pro svou věc nadchnout a dát do toho všechno. I když život opravdu někdy není fér, tak oni se nevzdají a budou se snažit svou práci vždy dobře prodat. Prezentiáda tedy byla pro naše žáky skvělou možností otestovat své prezentační dovednosti a zdokonalit svůj projev před publikem.

Ing. Radmila Mrázková, vyučující mediální výchovy

o

2019_Prezentiáda