Scrabble: 70 vs 7

V říjnu 2018 vstoupila hra Scrabble do osmé dekády své existence a většina roku 2019 se tak nese ve jménu sedmdesátiletého výročí. Naše gymnázium je důkazem, že tato hra stále žije a má co nabídnout.

Po úspěšném lednovém krajském turnaji pro základní školy a žáky nižších ročníků osmiletých gymnázií, kde nás v konkurenci 21 dalších škol Moravskoslezského kraje dokázal přehrát pouze tým těšínského gymnázia, uspořádala naše škola již sedmý ročník turnaje pro krajské střední školy. Ten proběhl ve čtvrtek 21. března 2019.

Každou hodinu je údajně po světě započato přibližně 30 000 scrabblových partií – a ač v tomto srovnání je to jen kapka v moři, našich 36 turnajových partií, které odehrály týmy 12 škol ve třech konsekutivních kolech, je také světových. Protože hrát čtyři hodiny Scrabble v angličtině je výkon zasluhující respekt.

Celý turnaj suverénně ovládla reprezentantka našeho gymnázia Bára Čuláková ze sexty, která nezaváhala ani v jednom ze tří kol a neustále se držela na první pozici. Když Bářina první soupeřka viděla, jak logicky a s jakým elánem zaplňuje hrací desku herními kameny, vyslovila domněnku, zda na našem ústavu není nějaký scrabblový kroužek, ve kterém by se takto vypracovala. Není. Ani náš druhý hráč, Vojtěch Dořičák z kvinty, si nevedl špatně a nakonec obsadil sdílené třetí místo, nicméně v součtu výsledky obou hráčů zajistily našemu gymnáziu místo první. Přetahovaná s Českým Těšínem tak může směle pokračovat a v dalším, již osmém, ročníku se tak máme na co těšit.

A jak hodnotí celou akci její účastníci? “Turnaj je opravdová ukázka toho, jak se to má dělat. Perfektní raut, skvělá organizace, přátelská atmosféra – to všechno je zážitek, který našim studentům bude vždy připomínat vaši školu”, říká Mgr. Miroslav Hvězda z VOŠ Kopřivnice.

Rádi bychom proto poděkovali za spoluvytvoření této pohodové atmosféry nejen hráčům za jejich fenomenální výkon, ale také našemu 30-člennému realizačnímu týmu, vedení školy a v neposlední řadě našim podporovatelům a sponzorům, jmenovitě pak městu Příbor, městu Nový Jičín, společnostem Oxford University Press a GYPRI, o.p.s.

Mgr. Dalibor Dejmek, organizátor
Vojtěch Dořičák, hráč

A zde jsou výsledky:

kategorie – střední školy
1. Masarykovo gymnázium, Příbor
2. Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín
3. Mendelova střední škola, Nový Jičín

kategorie – jednotlivci
1. Bára Čuláková (Masarykovo gymnázium, Příbor)
2. Helena Bílková (Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín)
3.-4. Vojtěch Dořičák (Masarykovo gymnázium, Příbor)
3.-4. Jakub Zeleňák (Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín)

o

Pro náhled do celé fotogalerie z akce klikněte zde.

 

2019_Scrabble_loga

lgm