Slavíme postup do krajského kola matematické olympiády ve čtyřech kategoriích!

Letošní ročník matematické olympiády je na naší škole opředen mnoha pěknými výsledky. Jako každoročně začínali již v prosinci soutěž žáci 3. a 4. ročníků čtyřletého gymnázia a odpovídajících ročníků víceletého gymnázia. Řešili úlohy kategorie A nejprve ve školním kole a do krajského kola postoupili ti, kteří získali z 18 možných bodů minimálně 10. Letos se to povedlo hned dvěma žákům. Daniel Komárek (4.A) postoupil s 15 body a Ondřej Huvar (oktáva) s 10 body. Krajské kolo proběhlo 15. ledna 2019, jeho výsledky zatím nejsou známy.

V lednu se soutěžilo v dalších třech kategoriích. V úterý 29. ledna 2019 se uskutečnilo školní kolo kategorie C a B. Kategorie C je určena žákům 1. ročníku čtyřletého gymnázia a odpovídajících ročníků víceletého gymnázia. V této kategorii se soutěže účastnilo 6 žáků, z nichž dva postoupili do krajského kola. Filip Jiřík (kvinta) získal 18 bodů, což je plný počet, a René Grümann (1.A) získal 12 bodů. Kategorie B je určena žákům 2. ročníku čtyřletého gymnázia a odpovídajících ročníků víceletého gymnázia. Také zde se podařilo dvěma žákům ze čtyř postoupit. Veronika Krčmáriková a Marek Štefaník (oba sexta) získali shodně 13 bodů. Krajské kolo kategorie B a C se uskuteční 2. dubna 2019.

Lednové zápolení uzavřelo okresní kolo matematické olympiády kategorie Z9, což je kategorie určena žákům 9. tříd základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií. Okresní kolo proběhlo 30. ledna 2019 a reprezentovali nás dva žáci kvarty, Jakub Vlček a Zuzana Krčmáriková. Jakub toto okresní kolo vyhrál a postupuje z 1. místa do krajského kola, které proběhne 19. března 2019.

Na to, jak krajské zápolení dopadne, si budeme muset ještě počkat. Přejeme všem účastníkům krajských kol, ať se s příklady poperou a ať se mezi všemi účastníky soutěže neztratí.