Stanovisko školy ke stávce učitelů

Vážení rodiče,

ČMOS pracovníků školství vyhlásil na středu 6. 11. 2019 jednodenní stávku. Učitelé Masarykova gymnázia, Příbor, příspěvkové organizace, jsou si plně vědomi skutečností, které se výrazným způsobem negativně projevují na stavu českého školství (finance, kvalita vzdělávání, administrativa, inkluze, …).

Současně jsou také profesionály a jsou si plně vědomi svých povinností při realizaci výchovy a vzdělávání žáků naší školy. Jejich záměrem je společným úsilím posunout kvalitu českého školství na vyšší úroveň, současně však nechtějí přidělávat starosti navíc Vám rodičům.

Ve středu 6. 11. 2019 se tedy část učitelů připojí ke stávce symbolickým způsobem – nebudou učit 1. a 2. vyučovací hodinu. Žáci nižšího stupně víceletého gymnázia budou mít v případě potřeby zajištěno zastupování, u žáků čtyřletého gymnázia a vyššího stupně víceletého gymnázia bude výuka upravena podle možností školy (zastupování, případně budou hodiny zrušeny). Od 3. vyučovací hodiny bude výuka probíhat ve standardním režimu.

Odpoledne pak dle plánu proběhne pedagogická rada, beseda na téma prevence pro rodiče žáků 1.A, 1.B a primy, beseda na téma vysoké školy pro rodiče a žáky 4.A a oktávy a třídní schůzky pro rodiče všech žáků školy.

Mgr. Pavel Kerekeš, ředitel školy