Adaptační kurz 1.A aneb „Náš útěk ze školy“

V pondělí 5.10.2015 jsme místo školy odjeli na adaptační kurz na Kletné. Našeho útěku si všimli paní učitelka třídní Šimíčková a pan učitel Svoboda, vzali jsme je tedy s sebou.

Na kurzu jsme se díky rozmanitým a zajímavým (byť často velmi fyzicky náročným) aktivitám mezi sebou lépe poznali. Pokud jsme chtěli vyhrát, museli všichni členové skupiny dokázat svou dobrou fyzickou kondici stejně jako třeba schopnost taktizovat, logicky uvažovat nebo si umět rychle a přesně pamatovat. Často jsme potřebovali také hromadu štěstí. Odměnou za výhru nám pak byly dobrý pocit z vítězství a sladkosti, chipsy či šampaňské (samozřejmě jen to dětské). Krásné zážitky si však odnesli i ti, kteří nevyhráli.

Na „adapťáku“ se nám moc líbilo. Zjistili jsme, že první dojem může často klamat a spřátelili jsme se i s těmi, se kterými jsme do té doby sotva promluvili.

Nicméně ve středu 7.10.2015 už toho na nás bylo moc. Kromě naší milované školy nám chyběla hlavně postel a pár hodin (nebo možná dní) spánku. Vrátili jsme se tedy zpátky. Vzpomínat ale budeme jistě ještě dlouho.

Diana Pavlíková, 1.A