DofE – Mezinárodní cena vévody z Edinburgu

„Mezinárodní cena vévody z Edinburgu“ je prestižní vzdělávací program pro mladé lidi, který tě podporuje v osobním rozvoji a získávání dovedností uplatnitelných v budoucím životě a práci.

Cílem programu je podpořit komplexní rozvoj schopností a dovedností mladých lidí ve věku 13 až 24 let skrze dlouhodobé a pravidelné aktivity ve čtyřech provázaných oblastech: dovednosti, pohybu, dobrovolnictví a expedici. Účastníci získají při splnění programu mezinárodně uznávaný certifikát DofE – bronzový (6 měsíců plnění), stříbrný (12 měsíců plnění) a zlatý (18 měsíců plnění).

Mladí lidé se do programu zapojují dobrovolně prostřednictvím certifikovaných místních center programu DofE po celé České republice. V každé takové instituci je k dispozici vedoucí DofE (pedagog, vedoucí kroužku atd.), s jehož pomocí si mladí lidé v rámci dovedností, pohybu, dobrovolnictví a expedice stanovují individuální cíle, kterých chtějí v daných aktivitách dosáhnout. Posilují tak svou zodpovědnost a vytrvalost, poznávají a překonávají sami sebe a získávají nové dovednosti, užitečné pro další studium a práci.

DofE bylo založeno britskou královskou rodinou a těší se vysoké mezinárodní prestiži. U nás funguje např. pod záštitou MŠMT ČR, MZV ČR nebo Britské ambasády. Program je uznáván mezinárodními školami, zahraničními univerzitami i zaměstnavateli jako známka kvality uchazečů.“

Po celém světě se do DofE zapojuje každoročně přes milion mladých lidí. Za více jak 60 let fungování programu ho úspěšně absolvovaly milióny žáků a studentů.

Masarykovo gymnázium v Příboře se také zapojilo do programu DofE a založilo místní centrum DofE. Umožňuje tak svým žákům přidat se k milionům mladých lidí z celého světa. Pedagogové vyškolení jako vedoucí a školitelé pomohou začít každému zájemci o tento program. Samozřejmostí je podpora i během programu a pomoc při řešení různých situací. Program je dlouhodobý a trvá měsíce i roky. Díky mezinárodním standardům DofE může účastník pokračovat ve svém rozběhnutém programu v kterémkoliv centru v České republice i ve světě. Proto se může do programu DofE připojit kdykoliv, nezávisle na předpokládaném ukončení studia na škole, stěhování či plánovaným zahraničním strážím a studiu.

Rádi zodpovíme vaše dotazy a pomůžeme vám vybrat a naplánovat úroveň programu přímo pro vás.

Vedoucí programu DofE na Masarykově gymnáziu, Příbor, p. o.:
ooMgr. Jiří Svoboda, jiri.svoboda@gypri.cz
ooMgr. Dalibor Dejmek, dalibor.dejmek@gypri.cz

o

Logo_DofE