Exkurze do ZOO Lešná

Radost z toho, že budeme dělat něco jiného, než se učit, zaplnila srdce žáků 3.A, 3.B a septimy hřejivým pocitem štěstí. Exkurze do ZOO Lešná ve Zlíně se zdála být dobrým nápadem, ostatně vzdělávat se touto formou a být u toho na čerstvém vzduchu je nenahraditelný zážitek. Navíc prožívat tuto formu vzdělávání spolu se svými spolužáky a profesory má mnohem větší kouzlo, než kdyby člověk vyjel do ZOO jen tak „z domu“.

Na čtvrteční exkurzi jsme se těšili. Šlo o luxusní začátek školního roku, takové fajn společné našlápnutí do probouzejícího se školního režimu, který nás – žáky Masarykova gymnázia v Příboře – nemine. V ZOO si určitě každý našel zábavu dle svého vkusu. Procházku a sledování živočichů či různých rostlin dokázaly zpříjemnit stánky s občerstvením či japonská zahrada, kde se mohl člověk ve volném čase „zašít“ k malému odpočinku, protože příjemné prostředí doprovázela tematická hudba, která více než dobře podtrhovala atmosféru tohoto místa. Velmi zábavná byla také Zátoka rejnoků, kde mohl člověk pohladit heboučkého rejnoka. Tento zážitek by žádný návštěvník ZOO Lešná rozhodně neměl vynechat 🙂

Součástí exkurze byly komentované prohlídky. Každá třída měla prohlídku v jiný čas a na jiném místě, mohlo se tak diskutovat a vyprávět si individuální zážitky mezi třídami. Někteří společně prošli Afriku, jiní Asii. Dozvěděli jsme se mnoho užitečných a zajímavých informací, které jen tak nezapomeneme.

Viola Staníková, 3.B