Exkurze v ZOO Lešná

Vzpomínáte si, kdy jste poprvé prošli vstupní bránou do dechberoucího světa zoologické zahrady? Ať už si to naši třeťáci vybaví nebo ne, na jejich poslední návštěvu jim snad vzpomínky vytanou rychle. V pondělí 11. 9. 2023 totiž všechny třetí ročníky navštívily Zoo Lešná. Prohlídku započal výklad zajímavostí průvodkyně např. o rejnocích, supech, žirafách, ale také surikatách a paviánech. U výběhu hyen se žákům tajil dech při poslechu příběhu prasátka, které se vydalo na výlet, ale nevybralo si zrovna nejmilejší hostitele.

Po konci výkladu se žáci rozešli objevovat zdejší zvířecí obyvatele na vlastní pěst. Za zmínku stojí prostorné průchozí voliéry, kde se můžete setkat např. s papoušky ara či supy, nebo také tropická hala, která ukrývala hbité opičky, ptáky nejrůznějšího vzezření, pestrobarevné pralesničky a spoustu dalších druhů zvířat. Nesmíme též zapomenout na úchvatnou japonskou zahradu, rozdováděné vydry, roztomilé kapybary, všem dobře známé lemury a nespočet dalších zvířat, která v žácích vyvolala úžas.

Hlavním lákadlem tamní zoo je možnost krmení a hlazení rejnoků, což vám nemůže nabídnout žádná jiná evropská zoo. Rejnoci si ihned získali srdce všech žáků a věřím, že také díky tomuto zážitku budou všichni na exkurzi vzpomínat ještě dlouhou dobu.

Patrik Antonín Řezníček, 3.B

.