Kvarta pátá v celostátním finále soutěže Eurorebus

Na celostátní finále soutěže Eurorebus jsme v pondělí 13. června vyjely opravdu brzo. Všechny jsme mlčely a zřejmě i snily, snily s otevřenýma očima, protože vycházející slunce se dralo do oken vlaku uhánějícího směr Praha opravdu nesmlouvavě.

Evidentně dobře vyspaný strojvedoucí s námi do cíle dorazil včas, a tak jsme se rozhodly pro krátkou procházku náměstím Jiřího z Poděbrad a přes Riegrovy sady do budovy VŠE, kde měla soutěž probíhat. Nekonečné čekání na slavnostní zahájení ve Vencovského aule, zaplněné do posledního místa, jsme si krátily výrobou odznáčku s motivy soutěže.

Konečně. Soutěž byla odstartována. Společně s ostatními žáky naší kategorie – ZŠ02 (8. a 9. třída) – jsme se pustily do testu, který zahrnoval otázky z různých oblastí (zeměpis, biologie, fyzika, občanská výchova, všeobecný přehled). Připravit se na něj, nereálná představa. A tak jsme 40 minut lovily z paměti ty nejzáhadnější informace o čemkoli…

Pauza byla zkrátka zasloužená, sympatický byl také dokument o mořském světě od National Geographic, dlouholetého sponzora soutěže. A po něm přišlo tolik očekávané vyhlášení výsledků.

Nejdříve se předávaly putovní poháry nejlepším školám, na které jsme ovšem z důvodu nízké účasti tříd našeho gymnázia nemohly dosáhnout. Následovalo vyhlášení deseti nejlepších týmů v každé ze tří kategorií. Domníváme se, že důvod k radosti máme – 5. místo v rámci celé republiky, k vítězství nám chyběl pouze 1 bod a pár sekund.

Během hodiny a půl, která nám zbývala do odjezdu vlaku zpět do Studénky, jsme stihly projít Václavské náměstí, promoknout skrz naskrz, úspěšně se vyhýbat pražským bleskům a ztratit se na hlavním nádraží. Úspěšný den, nemyslíte!

Linda Lapčíková, Eliška Pavlová, Vendula Štefaníková, žákyně kvarty

.