Malé ohlédnutí za letošními maturitami a předáváním maturitních vysvědčení

Vyvrcholením středoškolského studia každého žáka jsou bezpochyby maturity. Ani u našich žáků tomu na konci května nebylo jinak. Letošní rok se maturovalo ve dvou týdnech, nejdříve oktáva a následně 4.A. Je třeba říci, že obě třídy se toho zhostily se zodpovědností sobě vlastní.

Já, jako učitel Základů společenských věd a Dějepisu, jsem zejména ocenil, že náš losovací program nás nezásoboval stále stejnými maturitními otázkami a došlo i na takové perly, jako je starověké Řecko, napoleonské války, 1. světová válka či období normalizace a rozpad ČSR. Nemohu posoudit ostatní předměty, ale za sebe mohu říci, že průběh maturit mě příjemně překvapil a jsem moc rád, že období pandemie se příliš nepodepsalo na znalostech našich žáků.

.

To nejlepší z předávání

Závěrečnou tečkou je pak předávání maturitních vysvědčení. Kulturní program měla na starost má kolegyně Mgr. et Mgr. art Blanka Hrubá, která doprovodila žákyni druhého ročníku Annu Sochovou, jež na housle zahrála nádhernou a emotivní skladbu „Vzpomínka na Ukrajinu“ od skladatele Lea Portnoffa. Její přednes si můžete poslechnout na našem záznamu v čase 13:40.

Jedinečnou atmosféru tohoto předávání zpestřilo hudební vystoupení absolventů oktávy Jany Pikulíkové a Vojty Dořičáka s písní „Já půjdu tam a ty tam“. Jejich jedinečnou interpretaci, kterou doprovodili ladnými tanečními kroky, si můžete vychutnat v čase 53:47.

Za zmínku stojí i každoroční proslov pana ředitele, který cíleně adresuje absolventům a ve kterém se snaží shrnout průběh jejich studia. Projev je vždy aktuální, neotřelý a na míru šitý konkrétní třídě. Jeho slova si můžete poslechnout v čase 1:01:20.

.

Fotogalerii z předávání naleznete zde
oktáva a 4.A – odkaz (odkaz dostupný pouze pro žáky MGP)

Celý videozáznam je pak nahrán na našem youtube kanále
oktáva – odkaz
4.A – odkaz

Mgr. Petr Caloň, vyučující školy