Letem Vánočním světem, zastavení první

Miniprojekt mládeže je podpořen z rozpočtu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

Evidenční číslo: MSK 166580/2017

Výše dotace: 18.950,00 Kč

Termín realizace: leden 2018 – prosinec 2018

o

Již několik let zpíváme a hrajeme v Komorním sboru Masarykova gymnázia v Příboře. Napadlo nás, že to chce trochu změnu. Proto jsme napsali miniprojekt mládeže „Letem Vánočním světem, zastavení první“. Tento projekt je podpořen z rozpočtu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. V rámci projektu uspořádáme mimo jiné dvoudenní soustředění v Salzburku, rodišti W. A. Mozarta. Kde jinde taky načerpat inspiraci pro nové pásmo vánočních koncertů s tématem „Vánoce v Rakousku“. V Salzburku navštívíme mimo jiné hudební školu „Musikum Salzburg“. Dále nás čeká návštěva „Österreich Institut Brno“. Tyto aktivity nám pomohou lépe pochopit zvyky a tradice rakouských vánoc včetně rakouských vánočních písní a koled.

Tím samozřejmě celý projekt teprve začíná. Hlavní částí je pásmo vánočních koncertů. Začneme již tradičně v Domově Příbor. Následují koncerty pro žáky školy a vyvrcholením jsou koncerty pro širokou veřejnost. Věříme, že i letošní nové vánoční pásmo příběhů, písní a koled bude mít úspěch.

Jsme rádi, že nás drobné překážky neodradily a my jsme letos uspěli v miniprojektech mládeže. Věříme, že i to motivuje další žáky k úspěšným projektům.

Štěpánka Némethová, septima

logo_msk