Restart – jak jsme všechno vyhráli

Září se nese v duchu několika standardních aktivit – tak třeba začíná školní rok, prváci mají adapťáky, třeťáci jedou na sportovní kurz a mezi další “obvyklosti” se řadí krajské kolo Soutěže o středoškolský časopis roku.

Akce probíhá v Městské knihovně v Třinci a naši zástupci redakce Restartu už mají cestu do tohoto zapadlého koutku republiky za poslední léta natrénovanou. Letošní kolo probíhalo 21. září a v důsledku opatření proti koronaviru jsme měli vyslat pouze dva členy. Šéfredaktorku Alici a fotografku Viky, obě oktávanky. Bohužel, děvčata nakonec do Třince nedorazila, sklátila je viróza. I s takovou variantou organizátoři počítali, proto celá akce byla streamovaná on-line. Ovšem ani tento akt nedopadl dle očekávání. Připojení fungovalo právě do chvíle, kdy začalo vyhlašování výsledků. Umíte si představit ty okousané nehty a sinalé obličeje před oněmělým monitorem? Tak nějak vypadali členové redakce Restartu, kteří si u obrazovek mačkali palce.

Stupňované napětí bylo korunováno nečekanými výsledky. Jak jsme tedy se školním časopisem v kraji dopadli?

Kategorie „Titulka“ (rozumějte, nejlepší titulní strana) – 1. místo – Restart
Kategorie „Obsah“ – 1. místo – Restart
Kategorie „Grafika“ – 1. místo – Restart
Kategorie „Webové časopisy a noviny“ – 1. místo – Restart
Kategorie „Absolutní vítěz“ – pro změnu – 1. místo – Restart

 Jasně z toho vyplývá, že v kraji jsme prostě jedničky. Gratulace všem, kteří se na Restartu podílejí. Navzdory všem povinnostem, které mají ve škole i v soukromém čase, jsou ochotni trávit hodiny a hodiny tím, že připravují kvalitní čtení a obrázky pro všechny, kdo chtějí časopis číst. Pod laskavou taktovkou Alice Holáňové, s galantní podporou zástupce šéfredaktora Michala Stočka a nápaditými fotkami Viky Kirchnerové pracuje desítka redaktorů napříč všemi třídami vyššího gymnázia. Držme jim palce, aby stejný úspěch zažili 20. listopadu v Brně, kam postupujeme, zdaleka ne poprvé, do celostátního kola.

Mgr. Lenka Ocásková, vyučující Čj

o