S Erasmem do Francie

Masarykovo gymnázium v Příboře se už několik let aktivně zapojuje do programu Erasmus+, který poskytuje žákům, učitelům i nepedagogickým zaměstnancům různé příležitosti ke vzdělávání v zahraničí.

A tak jsme letos sebrali odvahu, sbalili kufry a vyrazili na první „skupinovou mobilitu“. Co si pod tímto pojmem představit? Čtrnáct francouzštinářů z druhých ročníků a sexty a dvě učitelky, kteří společně jednoho dubnového rána vyrazili vlakem, autobusem, letadlem, metrem a městským vlakem, aby doputovali do městečka Nemours osmdesát kilometrů jižně od Paříže.

Celkově jsme ve Francii strávili deset jarních dní. Během nich jsme: chodili do školy, konkrétně na Lycée Etienne Bezout v Nemours. Bydleli dvakrát v hotelu v Paříži  a sedm nocí strávili v hostitelských rodinách v okolí Nemours. Zažili zábavnou hodinu chemie a výtvarný ateliér. Jeli do pařížského divadla na anglické představení. Naučili se orientovat v pařížském metru. Navštívili Louvre a Eiffelovku. Byli na hodině tance, ježdění na koni, na večeři v restauraci, na hodině atletiky… a hlavně navázali nová přátelství, poznali jinou kulturu, zdokonalili si angličtinu a francouzštinu a na chvíli ochutnali úplně jiný svět, než na jaký jsme zvyklí. A jaké to všechno bylo? Jedním slovem: báječné.

Mgr. Lenka Ocásková, koordinátor Erasmus+

.

Spolufinancováno Erasmus+