Sportovní kurz „třeťáků“ 2021

Přitáhni!
Pozor na kameny!
Contra!
Zaber!
Říkali po modré nebo po červené?
Kdy už tam budem?
Pádluj!

A jedno mohutné „ahoj”, které je společné všem třeťákům a septimánům účastnícím se sportovního kurzu v Polsku. Druhý zářijový týden připravil spolu s organizátory akce perfektní podmínky k tomu, aby si mohli naši žáci vyzkoušet vodácké umění na polské řece Dunajec a také otestovat své síly na nejmenších velehorách světa – ve Vysokých Tatrách na Slovensku.

Počasí vodákům i turistům přálo, všichni si na rytmus pobytu rychle přivykli. Každé ráno tak jedna skupina spolu s učiteli vyrážela autobusem do Tater, kde je čekala náročná túra a úžasné výhledy. Vodáci pak foukali kajaky a rafty, aby mohli brázdit svižnou řeku z různých výchozích bodů v okolí městečka Kroscienko nad Dunajcem.

Všechno bylo – hned první den se pár lodiček takzvaně „cvaklo” a promodralí novopečení háčci a zadáci měli co dělat, aby v chladné vodě nezmrzli. Ani turisté neměli o dobrodružství nouzi. Septimán Kuba nejdříve na chatu Pod Rysmi vynesl v rámci kondičky obří bombu a netušil, že při zpáteční cestě ho čeká na zádech náklad živý, a to v podobě zraněné spolužačky. Podvrtnutý kotník naštěstí není těžký úraz, ale přesto bylo kvůli náročnému terénu nakonec nutné přivolat ochotné členy horské služby, aby s transportem pomohli.

Celý týden se ve čtvrtek probíral u ohně s roštem plným voňavých klobás a za zvuků dvou kytar jsme se shodli na tom, že to bylo prostě super. Díky všem organizátorům, učitelům a hlavně účastníkům za to, že jsme to společně mohli zažít.

Na závěr zbývá jen zavolat: „Ahooooj příští rok!”

Mgr. Lenka Ocásková