„Tepláková“ soutěž v anglické konverzaci

Už jsme si asi všichni zvykli, že nová doba od nás čeká nový přístup. Proto asi nikoho nepřekvapí, že může proběhnout soutěž, aniž by se soutěžící s porotci fyzicky setkali. Pravda, organizace online soutěže byla podstatně náročnější než organizace té prezenční, ale na druhou stranu to byla výzva. A žáci potvrdili, že je jim jedno, jestli je soutěž v učebně číslo 6 nebo na Google Meetu. Stejně mají zájem si anglicky “pokecat” a utkat se o pomyslné medaile.

.

U nižšího gymnázia proběhla tento rok pouze soutěž pro kategorii II.B (tercie, kvarta). Všichni soutěžící předvedli solidní výkony, nejvíce se ale dařilo Ludmile Raškové (kvarta), která z 1. místa postupuje do okresního kola. Skvěle si vedl také Šimon Burget z tercie, který se umístil jako druhý. 3. místo je tentokrát netradičně spojeno se dvěma jmény, protože obě soutěžící prokázaly stejné schopnosti. Jedná se o Zuzanu Nitrovou z tercie a Kateřinu Koďouskovou z kvarty.

Mgr. Monika Šimíčková, organizátorka soutěže pro NG

.

Ani na vyšším gymnáziu jsme nezaháleli a v úterý 2. 3. 2021 uskutečnili online verzi anglické konverzační soutěže pro žáky 1. – 3. ročníků a kvinty – septimy. Soutěžící se online prostředí nezalekli, zúčastnilo se jich 12 a, podle slov některých z nich, ze sebe ‘vydali to nejlepší’. Nejpřesvědčivější výkon předvedla Michaela Kolářová ze sexty, která bude naši školu reprezentovat i v okresním kole, suverénní byla také Jasmína Tarabíková taktéž ze sexty na 2. místě a trio nejlepších ‘spíkrů’ uzavřel Martin Galia ze septimy, který skončil na bronzové příčce.

Mgr. Zuzana Dejmková, organizátorka soutěže pro VG

.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a vítězům gratulujeme. Za skvěle připravenou akci pak děkuji oběma organizátorkám soutěže a za příjemnou atmosféru i ostatním kolegům angličtinářům, kteří zasedli v porotách.

Mgr. Dalibor Dejmek, předseda Pk Aj

.

2021_Konverzační soutěž_Aj