Vánoční koncert 2023 pro žáky Masarykova gymnázia i pro veřejnost

V úterý 19. 12. 2023 a ve středu 20. 12. 2023 se v aule Masarykova gymnázia představili žáci převážně hudebních skupin svým spolužákům a večer také rodičům a veřejnosti s pestrým repertoárem písní nejen vánočních.

Novým a zřejmě přínosným prvkem tohoto již tradičního předvánočního muzicírování byla příkladná spolupráce napříč ročníky, vzájemná pomoc starších a zkušenějších těm mladším a schopnost přizpůsobit se nepředvídatelným situacím. Za zmínku stojí také často netradiční úpravy a zajímavé instrumentace známých hitovek, počínaje duem Adély Nezhybové a Terezy Bolomové, přes „klasiky“ primy (Prosinec), sekundy (Z Betléma se ozývá), tercie (Hallelujah, Vánoce na míru), prvních, druhých ročníků, kvinty a sexty (Viva la vida, Mám jizvu na rtu, Happy Xmas), až po skutečně premiérové počiny (Walking in the Air, Sníh, vystoupení kapely Unomás z oktávy).

Samotnou kapitolou je pak schopnost některých septimánů a žáků třetích ročníků ve ztížených podmínkách vytvořit těleso, jehož zvuk uchu skutečně lahodí (Časy se mění, ABBA, Happy day).

Nelze nezmínit fakt, že naše oktavány jsme s takto obsáhlým programem slyšeli v aule naposled. Děkujeme jim za příjemné hudební zážitky, pomoc s interpretacemi i zvučením a přejme jim do dalších měsíců bystrou mysl plnou harmonie a čistých jasných rytmů.

Mgr. Jarmila Moravčíková, vyučující hudební výchovy

.

.

Šablony III OP JAK