Filmový klub

Žákovský filmový klub dokumentárních filmů Jeden svět Masarykova gymnázia v Příboře

f_klub

Žákovský filmový klub dokumentárních filmů Masarykova gymnázia v Příboře byl založen v listopadu roku 2012 žáky školy Ondřejem Elbelem a Markem Hruškou. Záštitu nad filmovým klubem převzali vyučující Mgr. Dalibor Dejmek a Mgr. Petr Caloň.

Filmový klub Masarykova gymnázia v Příboře je jedním z více než padesáti filmových klubů v celé České republice. Všechny tyto kluby jsou sdruženy v rámci projektu Jeden svět na školách, jehož patronem je organizace Člověk v tísni. Promítané filmy se zabývají především sociální problematikou obyvatel České republiky, ale i zemí třetího světa. Dokumentární filmy však nastiňují také otázku naší nedávné, československé historie a osobnostmi s ní spojenými.

První projekce se konala v prosinci roku 2012 v den výročí úmrtí bývalého prezidenta Václava Havla. Výběr filmu byl proto úzce spojen s touto osobností.

Filmový klub pořádá projekce přibližně každý měsíc a jsou určeny všem žákům i zaměstnancům gymnázia. O termínu konání projekce, názvu a tématu připravovaného filmu jsou žáci a zaměstnanci gymnázia vždy včas informování prostřednictvím plakátů vyvěšených na nástěnkách v prostorách gymnázia.

Přehled projekcí: