Gypri na rybách

Život naší planety je bohatý a rozmanitý a není lepší způsob, jak ho objevovat, než prostřednictvím biologických vycházek. A proto se žáci tercie vydali koncem dubna 2024 na zoologickou vycházku s očekáváním objevit skryté poklady místní přírody.

Samotný den začal v rodinném rybářství „Chov ryb Sedlnice” přednáškou o rybích zástupcích našich řek a rybníků. Nejenže se žáci dozvěděli zajímavosti, dokonce si mohli každého zástupce zblízka prohlédnout i si na něj sáhnout. Celkem jsme viděli přes 10 rybích druhů, např. plotice, cejnky, kapry, okouny, štiky, ale také sumce či jesetera.

Následně jsme se přesunuli na blízké rybníky, kde žáci uplatnili své lovecké dovednosti a do skleniček chytali různé zástupce vodního či suchozemského bezobratlého hmyzu. Během procházky po „Naučné stezce Borovecké rybníky” jsme průběžně pozorovali různé druhy skokanů a na pobřežních rostlinách rosničky. Hladinu rybníka brázdily kachny divoké, labutě bílé a zahlédli jsme i volavku popelavou. Sluneční paprsky doprovázely žáky po celou dobu vycházky, což jen umocnilo jejich radost z objevování přírodních krás.

Mgr. Lenka Svobodová, vyučující biologie

.