V4 Gen Mini-Grant

Evidenční číslo: 12310005

Název projektu: V4 Gen Mini-Grant

Výše dotace: 10.000,00 €

Termín realizace: 15. 5. 2023 – 31. 8. 2023

o

Masarykovo gymnázium v Příboře ve spolupráci s Gymnáziem bilingválne v Žilině uspělo s žádostí na realizaci společných expedic žáků obou škol do Beskyd a Bílých Karpat. Tyto expedice jsou součástí programu International Award od vévody z Edinburghu, známého jako DofE, který podporuje vedení, týmovou spolupráci a osobní růst prostřednictvím praktických zkušeností a outdoorových dobrodružství.

Díky dotaci od programu V4 minigrants Fondu Visegrád (www.visegradfund.org) může být nakoupeno nezbytné expediční vybavení včetně stanů, spacáků, batohů, vařičů a dalších potřeb pro úspěšnou realizaci expedic. Toto vybavení bude využito nejen pro tyto společné expedice, ale také pro budoucí výpravy a dobrodružství, které plánujeme realizovat v rámci programu DofE.

V rámci projektu bude v maximální míře podporováno neformální vzdělávání. Plánované expedice se uskuteční v CHKO Bílé Karpaty a Biele Karpaty. Trasa povede přes Česko a Slovensko. Cílem bude porovnat obě chráněná území z hlediska turistické přívětivosti a možnosti vícedenního aktivního odpočinku v přírodě. Účastníci zažijí život v přírodě daleko od civilizace. Budou spát pod širým nebem, vařit a starat se o sebe. Plánem je projít přes obě země cca 100 km. Expediční týmy budou smíšené, dívky a chlapci z Čech a Slovenska.

.

DofE_ČR+SR

Loga_MGP+GB

visegrad_logo (1)