Zeměpisná olympiáda

Jarní období roku 2021 si spojujeme s faktem, že již rok přetrvává distanční a online forma výuky.

O to víc si vážíme všech žáků, kteří byli ochotni online formu respektovat i v tradičních soutěžích. Patří k nim také Zeměpisná olympiáda, do které se mohou zapojit žáci 2. stupně základních škol a středních škol mající znalosti o přírodě, lidské společnosti a baví je sledovat svět kolem sebe.

Okresní kolo Zeměpisné olympiády roku 2021 proběhlo ve středu 17. února 2021. Soutěž se skládala ze tří částí (znalostní test, práce s atlasem a praktický úkol) a vyžadovala několikahodinové soustředění. Z naší školy jsme nominovali zástupce do všech kategorií.

Eliáš Pacola, Max Polák, Eliška Trefilová, Vojtěch Stupka, Jakub Ražnok, Anna Slívová, Ondřej Libiš, Vojtěch Dořičák, Filip Jiřík, Adam Kučera – ti všichni čestně obstáli v obrovské konkurenci a umístili se na předních pozicích svých kategorií.

Postupujícími do dalšího, tentokrát krajského kola, jsou Max Polák a Eliška Trefilová v kategorii B a Filip Jiřík v kategorii D.

Zvláštní pochvalu si zasluhují  naši nováčci. Při své premiéře obsadil v kategorii A krásné 14. místo primán Eliáš Pacola , Adam Kučera z 1. A v konkurenci starších středoškolských soupeřů obsadil 5. místo v kategorii D.

Děkujeme všem za reprezentaci školy. Elišce, Maxovi a Filipovi držíme palce do kola krajského.

RNDr. Šárka Strakošová, předseda Pk Z